Wakelet – czyli co?

Tak właściwie to możecie znaleźć tysiące poradników, informacji i artykułów, które umożliwią Wam poznanie narzędzia Wakelet. Dlaczego więc chciałbym o nim wspomnieć? Między innymi dlatego, że od kilku miesięcy jest on po polsku, co być może skłoni Was do skorzystania z jego możliwości.

Poniżej zamieściłem krótki przewodnik, który znalazłem na genial.ly – swoją drogą jeśli nie korzystaliście to gorąco zachęcam do pracy i zabawy na tej platformie. Zasadą tego bloga jest wyszukiwanie ciekawych rozwiązań, które są dostępne w sieci. Mam więc nadzieję, że taka forma będzie dla Was odpowiednia!

Co więc umożliwia nam Wakelet?

  • Tworzenie kolekcji, tablic na określony temat (może to być np. temat lekcji, konkretne zagadnienie itp.) – jest bardzo intuicyjne i proste!
  • Każdą przygotowaną tablicę możemy udostępniać (do czego gorąco zachęcam!), możemy również udostępnić kilku osobom (można więc pracować nad swoją kolekcję kilka osób) lub traktować ją jako własną np. roboczą przechowalnię ciekawych stron, plików, quizów, filmów itd.
  • Do tablicy możemy dodać materiały za pomocą linków, własnych notatek, obrazów, zakładek (a więc innych tablic czy kolekcji), plików pdf, filmów YouTube czy własnego dysku Google lub OneDrive
  • Mamy możliwość zmiany układu, oraz utworzenia okładki oraz jej typu (ciekawe, kreatywne podejście!) – przecież mamy różne gusta i zainteresowania i w różny sposób uczymy się zapamiętujemy – eksperymentujcie więc z układem Wakeleta!

Na koniec filmik instrukażowy – w języku angielskim – pamiętajmy jednak, że obraz mówi więcej niż 1000 słów. Dal osób, które nie znają angielskiego polecam włączenie napisów i automatyczne tłumaczenie na język polski!

Wakelet – jest również aplikacją dostępną w sklepie Google Play lub App Store

Na koniec warto wspomnieć o darmowym rozszerzeniu Wakelet do przeglądarki, dzięki któremu będziemy mogli dodawać różnorodne treści do naszych kolekcji:

Dodaj komentarz

Start a Blog at WordPress.com.

Up ↑