Canva dla edukacji – edycja grafiki nigdy nie była tak prosta!

Canva to produkt, o którym wielu z Was już z pewnością słyszało. Aplikacja umożliwia tworzenie i przygotowanie plików graficznych, kart pracy, prezentacji, plakatów i wiele innych. Naprawdę możliwości tego programu są bardzo szerokie!

Ja osobiście stałem się fanem Canvy od pierwszego wejrzenia, a było to już ładnych kilka lat temu ;). Dzięki wbudowanym szablonom, setkom darmowych czcionek, formatów, dodatków, elementów oraz plików audio i wideo możemy zrobić w pełni profesjonalne prace, których nie powstydziłby się nawet grafik. Bardzo proszę profesjonalistów, którzy pracują w Photoshopie, aby pamiętali, że piszę tu dla uczniów, nauczycieli oraz amatorów i entuzjastów pracy z plikami graficznymi.

Przykłady tutoriali, również w polskiej wersji można znaleźć naprawdę wiele, mogę polecić np. ten:

Oprócz informacji o stworzeniu konta i ustawieniach preferencji odnajdziecie również instrukcję jak zrobić karty pracy i prezentacje. Zachęcam do obejrzenia, jeśli nie korzystaliście jeszcze z tego programu. Dla użytkowników początkujących ten przewodnik jest znakomity.

Canva dla oświaty!

W tym wpisie chciałbym jednak powiedzieć o czymś najistotniejszym z punktu widzenia nauczyciela – Canva dla oświaty! Jak wiecie Canva jak również wiele innych programów zawiera treści bezpłatne (dla wszystkich) oraz płatne – jednak rozwiązania dla oświaty są całkowicie bezpłatne!

Co trzeba zrobić aby Canva była w całości bezpłatna?

Po prostu należy zarejestrować się przez tę -> stronę, jest ona w języku angielskim, ale nie powinno to być wielkim utrudnieniem, dalej już jest bardzo prosto:

  • Wypełnij formularz z informacjami
  • Zespół Canva zweryfikuje Twoje zgłoszenie
  • Otrzymasz potwierdzenie w wiadomości e-mail
  • Możesz zaangażować już całą klasę!

Wystarczy więc wpisanie swoich danych oraz danych szkoły i… potrzeba jeszcze skan dyplomu lub innego dokumentu kwalifikacji nauczycielskich. Cóż, jeśli mam korzystać w 100% za darmo to mogę tyle zrobić. Wam również polecam!

Integracja w Google for Education

Jak widać po tytule w bardzo łatwy sposób można zalogować się przez własne konto google – integracja z Classroom również nie nastręcza żadnych problemów. A więc do dzieła!

Dodaj komentarz

Start a Blog at WordPress.com.

Up ↑